На балотаж за изборите за кмет в Шабла отиват досегашният кмет Красимир Кръстев от ПП ГЕРБ и проф. Райна Бърдарева от ПП БСП. Това сочат данните на ЦИК при обработени 100% протоколи на СИК в ОИК, предаде кореспондентът на Радио “Фокус” – Варна. За Красимир Кръстев са гласували 29.32%, за Райна Бърдарева – 34.30%. След Кръстев се нарежда Даниел Похомов от ПП “Земеделски съюз “Александър Стамболийски”, за когото са гласували 24.43%.

Ето и точните резултати при изборите за кмет:

Избори за кмет на община Шабла – 23.10.2011
Кандидат Гласове %
2 Красимир Любенов Кръстев
ПП “ГЕРБ”
731 29.32%
8 Райна Димова Бърдарева
ПП “БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ”
855 34.30%
9 Йордан Михайлов Йорданов
ПП “АТАКА”
110 4.41%
14 Нина Иванова Петрова
ПП “РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ”
137 5.50%
15 Димитър Славов Димитров
ПП „ПАРТИЯ ЗА ХОРАТА ОТ НАРОДА”
51 2.05%
22 Даниел Епифаниев Похомов
ПП “ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ “АЛЕКСАНДЪР СТАМБОЛИЙСКИ”
609 24.43%

Вчера избирателната активност в Шабла надхвърли 50% както за президентския вот, така и за този за местна власт.  За листата за общински съветници от БСП в морския град са гласували 29.54%, а за тази от ГЕРБ – 22.45%. Прогнозата за разпределението на общинските съветници е: 5 БСП, 4 ГЕРБ, 2 Нашият град, 2 Земеделски съюз.

Ето и всички резултати от изборите за общински съвет в Шабла:

Избори за общински съветници в Шабла -23.10.2011
Политически партии и коалиции на политически партии Действителни гласове %
2. ПП “ГЕРБ”
1. Живко Спасов Иванов
2. Кирил Стефанов Кирилов
3. Стефан Вълев Иванов
4. Елеонора Николова Василева
5. Радко Георгиев Радев
6. Ивелина Георгиева Янакиева-Демирева
7. Иван Димчов Баджаков
8. Георги Панчев Георгиев
9. Красимир Георгиев Ялнъзов
10. Даниела Желязкова Илиева
554 22.45%
5. ПП „ЕДИННА НАРОДНА ПАРТИЯ”
1. Кирилка Петрова Пенчева
18 0.73%
8. ПП “БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ”
1. Йорданка Иванова Стоева-Йорданова
2. Здравко Иванов Йорданов
3. Виолета Трифонова Георгиева
4. Станой Станимиров Стоев
5. Николинка Пенчева Георгиева
6. Георги Стойчев Тодоров
7. Деян Георгиев Димитров
8. Зорница Василева Атанасова
9. Мариян Момчев Янков
10. Тодор Атанасов Димитров
11. Величко Любомиров Макаков
12. Иван Георгиев Георгиев
729 29.54%
9. ПП “АТАКА”
1. Йордан Михайлов Йорданов
2. Петър Владимиров Петров
3. Илко Стефанов Нанев
4. Георги Христов Тритаков
5. Николинка Михайлова Котоманова
6. Красимир Димитров Митев
7. Веселин Димитров Василев
113 4.58%
14. ПП “РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ”
1. Нина Иванова Петрова
2. Трифон Ангелов Трифонов
3. Величка Панчева Стоянова
4. Пенка Кирилова Ламбева
5. Атанаска Добрева Русева
6. Живка Стефанова Мянкова
154 6.24%
15. ПП „ПАРТИЯ ЗА ХОРАТА ОТ НАРОДА”
1. Димитър Славов Димитров
46 1.86%
22. ПП “ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ “АЛЕКСАНДЪР СТАМБОЛИЙСКИ”
1. Даниел Епифаниев Похомов
2. Илона Петрова Букорова
3. Живко Петров Узунов
4. Теодора Атанасова Димитрова
5. Румен Георгиев Радев
6. Женя Ставрева Йорданова
7. Мартин Димитров Василев
8. Мария Димитрова Златева
9. Гергана Петромирова Дафова
363 14.71%
23. ПП „ДВИЖЕНИЕ НАШИЯТ ГРАД”
1. Димитър Иванов Арнаудов
2. Иван Пенков Иванов
3. Цонка Колева Атанасова
4. Йорданка Тодорова Журналова
5. Валентин Петров Йорданов
300 12.16%
24. ПП “НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА СТАБИЛНОСТ И ВЪЗХОД”
1. Сенка Петрова Стоянова
2. Евгени Кръстев Чакъров
3. Десислава Пламенова Демирева
4. Йорданка Михалева Дроснева
5. Светла Демирева Атанасова
48 1.94%
25. ПП „ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ”
1. Александър Томов Сурталов
2. Момчил Красимиров Сарандев
3. Михаил Михайлов Иванов
4. Георги Живков Славов
5. Яким Тодоров Ташев
48 1.94%
26. ПП “СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ”
1. Илияна Иванова Обретенова
14 0.57%
27. ПП „ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ”
1. Тодор Колев Журналов
2. Живко Георгиев Бойваленков
3. Пламена Стоянова Стефанова
4. Зюмбюл Ангелов Медаров
70 2.84%
28. ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ЕВРОПЕЙСКА ИНТЕГРАЦИЯ”
1. Сезгин Феми Керим
2. Емилиян Маринов Станчев
3. Десислава Димитрова Радославова
4. Камелия Димитрова Желязкова