Отборът на малките гребци и ветроходци от Шабла с ръководител Ташинка Радева тази година за осми път участва в детската екорегата „Борко”, която се проведе на 16 и 17 август във Варна. Купата бе присъдена на отбора на Шабла заради редовното и добро представяне и най-вече заради участието му със собственоръчно направени лодки. Специална награда и грамота получиха Димитър и Дамян Гърделови-баща и син, първият за направата на ветроходната яхта, с която Станимир Валентинов спечели бронзов медал, а синът – за първото място при самостоятелното гребане в категорията 7-8 години. Сребърен и бронзов медал в същата категория получиха съответно Ралица Статева и Петър Христакиев.

С бронзови медали се върнаха Емил Йорданов и Цветомир Цонков в групата 9-12 години, а Десислава Атанасова, Николета Галинова, Александър Начков и Кристина Живкова със сребърни при 13-14 годишните. Бронзов медал в същата група спечели Веселин Костадинов. Подготовката, построяването на лодките и участието в състезанието стана възможно благодарение на финансовата подкрепа на община Шабла.